strona głównao firmie nasze produktyinstrukcjeszkolenianowości i promocjekontakt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 stycznia 2008 - odsłona nowego serwisu internetowego CC Dr. Schutz Polska.
Życzymy Państwu przyjemnego korzystania w Nowym Roku 2008.


   


Nowości firmy CC-Dr Schutz Polska kluczem do uzyskania idealnie
wyszlifowanej powierzchni

  Prężnie rozwijająca się na naszym rynku Firma CC-Dr Schutz Polska wprowadza do handlu wysoko wydajny, nowej generacji produkt szlifierski.
  Już pierwsze spojrzenie ukazuje wyraźną różnicę: chroniona patentem tarcza ścierna, przeznaczona do pracy z maszyną tarczową np.: SRP, jest na całej swej powierzchni perforowana. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że powstający podczas szlifowania drobny pył, nie wzbija się w powietrze, lecz zostaje odessany przez otwory w tarczy ściernej, wprost do zbiornika maszyny szlifującej. Stosowanie wysoko wydajnej, perforowanej tarczy ściernej powoduje to że wykonywana praca staje się łatwiejsza, szybsza i bardziej efektywna.
 

  Miejsce pracy pozostaje czyste, a w powietrzu praktycznie nie unosi się pył. Perforowana tarcza ścierna nie zapycha się drobinami zeszlifowanego materiału, dzięki czemu żywotność jej jest trzy do czterech razy dłuższa, niż innych tarcz ściernych.

  Optymalny kontakt z podłożem i niska temperatura pracy, gwarantują najwyższą dokładność i wydajność osiągniętą w najkrótszym czasie.
  Nowej generacji, perforowana tarcza w porównaniu do innych konwencjonalnych tarcz, nie posiada w swojej strukturze ściernej drobin metalowych. Dzięki temu, nigdy nie spotkamy się z problemem powstawania rdzawych plamek przy pokrywaniu podłogi lakierami wodnymi.

  Tam gdzie mają dominować racjonalne zasady i perfekcyjny wynik końcowy, wysoko wydajne, perforowane tarcze ścierne, dostępne o granulacji od 60 do 150, są niezastąpione. Po ostatecznym wyszlifowaniu parkietu, tam gdzie dzięki ładunkom elektrostatycznym drobny pył przylgnie do podłogi, może nie pomóc nawet jej dokładne odkurzenie. Problem usunięcia takiego pyłu, rozwiązany został dzięki specjalnej tarczy odkurzającej, współpracującej z jednotarczową, wolnoobrotową maszyną np. SRP. Tarcza odkurzająca, dzięki przemyślnej budowie, wiąże na swej powierzchni wszystkie pyłki i czyni podłogę jeszcze bardziej gładką, wolną od jakichkolwiek zabrudzeń. W ten sposób każda praca ukoronowana zostaje wspaniałym końcowym efektem.

  Czasami jednak, nie jesteśmy dostatecznie usatysfakcjonowani efektem końcowym. Widoczne pory w drewnie, rysy, drobne skazy powstałe podczas lakierowania, kurz, który miejscami zmienił gładkość powłoki lakierowej, to często występujące przypadki przekreślające uzyskanie na powierzchni właściwego optycznego efektu. Problemy tego typu zostaną rozwiązane, gdy zastosujemy pad polerski nowej generacji. Na powierzchni matowej, czy błyszczącej użycie specjalnego padu polerskiego o oznaczeniu i granulacji S/G 600 lub S/G 1200, współpracującego z jednotarczową maszyną SRP, pozwoli zlikwidować bez śladu wynikłe drobne niedociągnięcia. Innowację techniczną wprowadzono również w maszynie do szlifowania brzegów. Firma CC-Dr Schutz Polska, przekazuje do użytku rewelacyjną, wysoko wydajną, perforowaną tarczę ścierną, nie tylko współpracującą z maszyną tarczową SRP, ale również z mniejszym urządzeniem służącym do szlifowania brzegów.
Perforowana tarcza ścierna, współpracująca z maszyną do szlifowania brzegów, wyraźnie ułatwia prace w miejscach trudno dostępnych np.: niszach, kątach, na schodach czy pod kaloryferami.

  Produkty takie, jak wysoko wydajne, perforowane tarcze ścierne, pady odkurzające i pady polerskie HP są rozprowadzane tylko przez firmę CC-Dr Schutz Polska, 65-001 Zielona Góra, ul. Batorego 126a, tel./fax (068) 324 03 12.

 

PU - Siegel+

  Najnowwszy preparat polimerowy CC Pu SIGEL na bazie czystego poliuretanu, do ochrony i długotrwałego zabezpieczania elastycznych wykładzin podłogowych z PCV CV, LINOLEUM itp. Tworzy niezwykle wytrzymałą i elastyczną, odporna na środki chemiczne powłokę pielegnacyjno ochronną. Preparat przeznaczony jest również do odnawiania wykładzin podłogowych, które już przez producenta zostały zabezpieczone powierzchniowo. Nie nadaje się do podłóg przewodzących. Na dokładnie oczyszczoną powierzchnię podłogi, nanosimy przy pomocy mopa, cienką warstwę preparatu. W miejscach szczególnie uczęszczanych, zaleca się położenie dwóch warstw preparatu (drugą warstwę nakładamy po wyschnięciu pierwszej tj. po ok. 1 godzinie). W przypadku odnawiania zniszczonej miejscowo powłoki polimerowej, należy po dokładnym oczyszczeniu danego miejsca, zmatowić je delikatnie szorstkim padem. Po nałożeniu ostatniej warstwy preparatu, powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na 12 godzin. Powłoka polimerowa uzyska swoje pełne własności ochronno zabezpieczające po ok. 7 dniach. Średnie zużycie preparatu wynosi 20-30 g/m2.